Třída Koťata

Kocka pruhovanaučitelky:
Mgr. Martina Jiráková
Karolína Jacková

tel: do třídy:  733 420 587
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Masopust v MŠ

Ve středu jsme si ve školce užili MASOPUST. Všichni jsme přišli v masce, udělali jsme si diskotéku a zahráli jsme si spoustu soutěží. :-)

Přijela za námi Elsa a Anna! Viděli jsme pokusy s ledem, sněhem, vyrobili jsme si vlastní zmrzlinu a kouzlili jsme!


Tvoříme z modelíny

Přijel Cirkus Adonis!

16. 1. jsme navštívili Muzeum Říčany, kde nás provedl Pepíček Příběhem peněz. Čistili jsme mince, poznávali jsme rozdíly mezi bankovkami poslepu, frotážovali jsme mince, hledali jsme kód k trezoru, vyslechli jsme si pohádku o lakomství a chytrosti. A hledali jsme jeskyni s pokladem! Také jsme se zamýšleli nad hodnotou peněz.

Dnes k nám zavítal JEŽÍŠEK. Pod stromečkem jsme našli spoustu dárečků, ze kterých děti mají velikou radost. Našli jsme tam lego, puzzle, hry, a mnoho didaktických pomůcek. :-)

Takto proběhla naše besídka: zatančili jsme taneček, zahráli jsme scénku, zazpívali jsme si koledy, doprovázeli jsme se na hudební nástroje a přednesli jsme zimní básničky. Nazdobili jsme si také perníčky

Dne 11.12. jsme dostali od Ježíška v mš předčasný dárek - Vánoce na zámku. Slyšeli jsme historku o porybném, dozvěděli jsme se, jaké suroviny jsou potřeba pro vánočku a dostali jsme i ochutnat. Z některých z nás se stali kuchtíci a pomáhali jsme Františce válet a vykrajovat cukroví. Dostali jsme se také do komnaty s kněžnou a knížetem a zazpívali jsme si koledy. S Andělkou jsme si ozdobili vánoční zvoneček. Svůj výlet jsme ukončili v kapli, kde jsme slyšeli vyprávění o Ježíškovi. Skvěle jsme si užili vánoční atmosféru.

Z prvního sněhu děti měly velkou radost a tak postavily krásného sněhuláka! :-)

Dnes nás do MŠ přišel navštívit Mikuláš, čert a anděl. Čertů bylo opravdu hodně a my jsme se báli, protože jsme věděli, že občas zlobíme. J Mikuláš přečetl ve své knize děti, které častěji zlobí a všichni jsme museli přísahat, že se polepšíme a zlobit už nikdy nebudeme. Poté jsme zazpívali písničku a všichni jsme dostali MIKULÁŠSOU NADÍLKU – ta se nám líbila nejvíce. :-)

Zaděláváme těsto na perníčky. Těšíme se na Vánoce!

Vyrábíme vánoční ozdoby na stromeček z keramiky.

 Navštívilo nás divadélko Kůzle.

Tvořivá hra


Oslavujeme Halloween! A užíváme si to!!Navštívila nás Bílá paní, princezna i černokněžník!

Užíváme si projektový týden: Halloween.

Výukový program: Za zvířátky na statek.
Ve středu 18.10. jsme se vydali do Muzea Říčany za zvířátky na statek. Viděli jsme králíky, dozvěděli jsme se příběh o slepičce, která měla to štěstí, že se dostala z hromadného chovu do Muzea Říčan, kde má překrásné podmínky k životu. Dozvěděli jsme se, co daná zvířátka jedí, kde slepičky bydlí a kdy a kam chodí spát.

Jablíčková slavnost – Na Jablíčkové slavnosti jsme ochutnaly spousty dobrot, vytvořily jsme si krásné výrobky a pro rodiče jsme si připravily malé vystoupení. Všem děkujeme na účast a maminkám za přípravu dílniček.

Divadlo KRAB -  pohádka ,,Žabák Žak a rak Jak“

Naše hraní ve školce.

Naše první lekce bruslení se nám moc líbila a těšíme se na další!

Sportovní den

V úterý se u nás v Koťatech konal sportovní den. Sportovali jsme na zahradě MŠ. Zahráli jsme si Štafetu, Na Jelena, Kelímek plný vody, Opičí dráhu, Povodeň a Slepou bábu. Moc jsme si to všichni užili a pořádně jsme se protáhli :-).


Navštívilo nás divadlo!!

Jak krásně jíme příborem!

Svačinku si umíme připravit i bez pomoci dospělých.


Takhle si ve školce hrajeme

V předškolním období je pro nás velice důležitá činnost hra.